Tato stránka používá cookies. Více info
Takový žertík

Takový žertík

Jean Dell a Gérald Sibleyras
činohra
Divadlo Na Jezerce

Takový žertík - Jean Dell, Gérard Sibleyras
O rozchodech se nežertuje…

O tom, že o rozchodech se nemá žertovat, vás přesvědčí hra francouzských autorů Jeana Della a Gérarda Sibleyrase – Un petit jeu sans conséquence – doslova „Malá hra bez následků“ (překlad Matylda a Michal Lázňovští), která se ve Francii stala událostí roku 2003. Její premiérová inscenace získala v Paříži devět nominací na prestižní divadelní cenu MOLIERE – a hra získala cenu za nejlepší francouzsky psanou hru roku.

Divadelní společnost Jana Hrušínského tuto hru v režii Lukáše Hlavici uvádí v české premiéře.

A o čem že se na Jezerce „žertuje“? Claire a Bruno spolu žijí už 12 let na hromádce a jsou považováni za ideální pár. Jenže stačí takový žertík a všechno je jinak… Najednou je tu dávná minulost, události z mládí, vzpomínky z prázdnin, do toho všeho se prodává starý rodinný dům a všechno se, téměř jako u Čechova, zdá mizet v nenávratnu…

Tato dobře napsaná komedie neusiluje pouze o to za každou cenu jenom „lechtat bránici“, je také obrazem současné doby a jejích velice konkrétních lidských starostí a radostí. Divadelní společnost Jana Hrušínského tuto hru v režii Lukáše Hlavici uvádí v české premiéře.

Více informací o této hře.

pondělí 19:00
Takový žertík
Divadlo Na Jezerce
Praha 4 - Nusle
12 / 233