Tato stránka používá cookies. Více info
Shylock

Shylock

Mark Leiren-Young
činohra
Divadlo Na Jezerce

Kanadská hra mířící proti antisemitismu a přehnané politické korektnosti. Díky současnému dění ve světě každým dnem nabývá na aktuálnosti. Bohužel. A bytostně se nás všech dotýká.
Rádi bychom uvedením této hry zdůraznili naše odhodlání bránit svobodu a demokracii.

SHYLOCK
Před diváky předstoupí s monologem ze Shakespearova Kupce benátského herec Jon v masce proslulého Žida Shylocka. Když náhle přejde do civilního projevu, pochopíme, že jsme na bouřlivé besedě s diváky, která následuje po posledním představení této hry na nejmenovaném divadelním festivalu, kde se měla hrát ještě čtrnáct dní. Vedení festivalu ji však po vášnivých protestech, které inscenátory a hlavně Jona, představitele Shylocka, obviňovaly z antisemitismu, ze strachu náhle stáhlo z repertoáru a její uvádění předčasně ukončilo. Vzrušující hra s diváky se v určitých momentech stává drsnou obžalobou absolutizované politické korektnosti, která může páchat nedozírné škody nejen v oblasti umění.

Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že ve Vás hra zanechá stejně hluboký dojem, jaký jsme zažili my, když jsme se s textem setkali poprvé.

Překlad hry do českého jazyka byl iniciován Divadlem Na Jezerce.

UVÁDÍME V ČESKÉ PREMIÉŘE OD 27. dubna 2016


Více informací o této hře.

úterý 19:00
Shylock
Divadlo Na Jezerce
Praha 4 - Nusle
59 / 233
úterý 19:00
Shylock
Divadlo Na Jezerce
Praha 4 - Nusle
43 / 233
středa 19:00
Shylock
Divadlo Na Jezerce
Praha 4 - Nusle
42 / 233