Tato stránka používá cookies. Více info
Už je tady zas!

Už je tady zas!

Timur Vermes
činohra
Divadlo Na Jezerce

HITLER UŽ JE TADY ZAS. NAŠTĚSTÍ JEN V NAŠÍ NOVÉ HŘE.

První novinkou roku 2017 bude tragikomedie podle stejnojmenného bestseleru Timura Vermese „UŽ JE TADY ZAS“.

Představte si, že se v naší současnosti probudí v berlínském parku na trávníku Adolf Hitler. Pochopitelně za velkého zájmu všech kolemjdoucích. Jak na něj budou lidé reagovat? A jak bude reagovat na náš současný svět on? A jak se zachovají média? A co všechno se z toho stane?

"Je to mimořádně zábavná, ale také tvrdě aktuální hra," říká principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský a dodává "přinášíme divákům tragikomedii, které rezonuje s dnešní dobou, dokáže zesměšnit negativa naší současnosti a ukázat na ně prstem. Když v závěru hry Adolf Hitler pronáší výrok: Ale za nás přece všechno nebylo jen špatné!, mohou si diváci uvědomit, že tuhle větu už někde nedávno slyšeli.“

Už je tady zas! Divadlo Na Jezerce uvede hru v české premiéře 16. března 2017 - den po 78. výročí okupace Československa hitlerovským vojskem.

V hlavní roli Adolfa Hitlera se v režii Matěje Balcara objeví Ondřej Kavan "Ondřej je proměnlivý a tvárný herec. Myslím, že pro diváky by mohl být jeho zjev i jeho výkon v téhle roli velkým překvapením," říká režisér Balcar.
Premiéra v Divadle Na Jezerce bude 16. března 2017. "Chtěli jsme symbolické datum 15. března, na které připadá 78. výročí okupace Československa nacistickým Německem, ale z provozních důvodů musíme premiéru o den posunout - na den, kdy byl Adolf Hitler v Praze," vysvětluje principál Jan Hrušínský a dodává: "Když se podíváme kolem sebe, vidíme, že se náš svět prudce mění. Co bylo před několika lety nevyslovitelné, je dnes běžnou součástí života. Tolerujeme fašismus i komunismus, jako kdybychom nevěděli, o co jde. A raději děláme, že se nás to netýká."

Hra podle Timura Vermese Už je tady zas v dramaturgii našeho divadla navazuje na inscenaci Marka Leiren-Younga Shylock s výtečným Milanem Kňažkem, kterou uvádíme také v české premiéře od dubna 2016.


Více informací o této hře.

pondělí 19:00
Už je tady zas!
Divadlo Na Jezerce
Praha 4 - Nusle
15 / 233